Hore
Obývačka spojená s kuchyňou

V marci 2020 sa spustil predpredaj bytov v projekte Ružový Mlyn. Do konca roka bolo rezervovaných 48 bytov z celkového počtu 73. Napriek pandémii sa na stavbe neustále pracovalo a investor robí všetko preto, aby sa prví obyvatelia nasťahovali do nového ešte v prvom polroku 2021.

Keďže na realitnom trhu v Piešťanoch už dlhšie panuje nedostatok menších štartovacích bytov, aj v Ružovom Mlyne išli okamžite na odbyt tie menšie bytové jednotky. „Keby sme ich mali viac aj tie by sa hneď minuli, ale veľký záujem je aj o 2-izbové a 3-izbové byty “ opisuje dynamiku záujmu realitná maklérka Dominika Miklíková z realitnej kancelárie AB Contact Piešťany. Dodala, že najväčší nápor postrehli v letných mesiacoch, ale byty sa rezervovali priebežne stále. Čo sa týka voľných bytov sú k dispozícii ešte rozlohou väčšie jednoizbové byty (52m²) či väčšie dvojizbové byty (cca 62m²) alebo aj zopár trojizbových bytov.

Útulná spálňa vo vzorom byte.

A čím si projekt získal sympatie kupujúcich? „Jednoznačne tým, že ide o národnú kultúrnu pamiatku, ktorá prešla kompletnou rekonštrukciou. Vysoké stropy, industriálna stavba, veľké neštandardné okná – to je presne to, čo ľudí hneď oslovilo. Široko-ďaleko takej stavby určite niet,“ vysvetlila D. Miklíková s tým, že o kúpu nehnuteľnosti v Ružovom Mlyne prejavujú záujem všetky vekové kategórie, investori zo zahraničia aj prenajímatelia. Ako veľký benefit majitelia vnímajú dostatok parkovacích miest priamo v areáli a možnosť vybrať si zariadenie z rôznych variácií štandardu. 

Praktický stolík v spálni má viaceré funkcie.
Elegantná obývačka v 3-izbovom byte.

Pri výbere nehnuteľnosti v Ružovom Mlyne ľuďom pomáhajú obhliadky vo vzorových bytoch, ktoré sú kompletne zariadené. Záujemcovia si tak vedia lepšie predstaviť ako ich budúce bývanie môže vyzerať. „Každú obhliadku začíname vo vzorových bytoch. Klienti tak môžu priestor vnímať už ako domov, uvedomiť si ako sa dá zariadiť, kam umiestniť sedačku alebo ako riešiť spálňu,“ dodala realitná maklérka. Na predaj boli aj samotné vzorové byty, ktoré si však už našli svojich majiteľov. Stále sú však k dispozícii unikátne byty vo vchode C. Ich orientácia na viacero svetových strán zabezpečuje v priestore dostatok svetla. Ďalšou výhodou je možnosť predelenia priestoru na nočnú a dennú časť, čiže podľa toho či nový majiteľ uprednostní otvorený priestor alebo radšej priečku.Okrem bytov sú v Ružovom Mlyne k dispozícii aj štyri nebytové priestory, ku ktorým je možnosť dokúpenia až pätnástich parkovacích miest priamo pred prevádzkou z Partizánskej ulice. Nebytové priestory majú rozlohy od 128m² až po 375m². „Každý nebytový priestor má svoje čaro a svoj charakter. Viem si tu predstaviť modernú reštauráciu, potraviny alebo lekáreň. Výhodou je, že priestory sú otočené do viacerých svetových strán, čiže sú krásne presvetlené a noví majitelia si ich môžu prispôsobiť svojim potrebám,“ povedala D. Miklíková.

Zdroj: Realitná kancelária AB Contact, Piešťany

AZEXO - Image Map for WordPress