Hore

Spoločnosť Ružový mlyn, s.r.o., pôsobí na slovenskom trhu s nehnuteľnosťami od roku 2017. Je členom švajčiarskej skupiny Volare group AG, ktorá vlastní viac ako 40 nehnuteľností vo Švajčiarsku, Nemecku, Slovensku, Rumunsku a Albánsku. Manažérka spoločnosti Sabina Borská nám prezradila, ako sa vyvíjala rekonštrukcia národnej kultúrnej pamiatky v Piešťanoch.

Kedy sa vaša spoločnosť rozhodla kúpiť Ružový mlyn a ako sa k tomu dostala?

Spoločnosť Ružový mlyn s.r.o. sa rozhodla kúpiť nehnuteľnosť  v roku 2017. Ružový mlyn nás očarili svojou architektúrou a jedinečnosťou, aj keď stavba posledné roky chátrala .Videli sme v ňom potenciál a pridanú hodnotu, ktorú projekty postavené na zelenej lúke jednoducho nemôžu dosiahnuť. Primárne sme chceli vytvoriť miesto, vďaka ktorému táto krásna pamiatka znovu ožije.

Prečo ste sa rozhodli, že mlyn prerobíte na bytový komplex? Boli v hre aj iné scenáre ako napríklad hotel či obchodné centrum?

Industriálne stavby sú najmä v zahraničí veľmi obľúbené a prinášajú pridanú hodnotu do zón, v ktorých sa nachádzajú. Snažili sme sa nájsť ideálny model pre využitie priestoru a vdýchnutie nového života kultúrnej pamiatke. Ružový mlyn predstavuje miesto, kde sa vám vytvorí viacero možností využitia. Rozhodli sa pre bytové a obchodné priestory, ktoré dostanú nový rozmer. Tento projekt citlivo kombinuje históriu s modernými trendmi v bývaní. Budú spájať  unikátny štandard priestorov a jedinečný nádych minulosti. Veríme, že sme našli ideálny model pre využitie priestoru a oživenie nefunkčného objektu.

Ružový mlyn je kultúrnou pamiatkou, čiže rekonštrukcia, musela zrejme podliehať kontrole. Ako hodnotíte spoluprácu s pamiatkármi? Bolo to náročné? Neoľutovali ste, že ste sa dali na takýto tvrdý oriešok?

Ružový mlyn je národná kultúrna pamiatka, tým sa nám samozrejme zvýšila investícia. Vizuál fasády budovy sme zrekonštruovali tak, ako bol pôvodne navrhnutý. Spolupráca s Krajským pamiatkovým úradom Trnava bola veľmi produktívna. Poskytli nám odbornú a metodickú pomoc pri obnove a využívaní pamiatky. Pevne veríme, že ľudí zaujme čaro tohto projektu, jeho lokalita, riešenie a samozrejme jedinečné a pokojné bývanie.

Čím podľa Vás Ružový mlyn dokáže osloviť verejnosť, čím priláka svojich nových obyvateľov?

Veríme, že Ružový mlyn osloví verejnosť svojou oživenou históriou, štýlovým  bývaním s vysokými stropmi, pokojná lokalita, privátny areál, obchodné prevádzky v budove, ako aj výborná dopravná dostupnosť.

AZEXO - Image Map for WordPress